کتاب “سلام بر ابراهیم” از مرز چاپ “یک میلیون نسخه” گذر کرد

کتاب سلام بر ابراهیم و راز کانال کمیل - سه جلدی

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، کتاب «سلام بر ابراهیم» زندگی نامه و خاطرات شهید ابراهیم هادی از مرز یک میلیون نسخه گذر کرد.

«سلام بر ابراهیم» کتابی است که در قالب زندگینامه‌ای مختصر همراه با ۶۹ خاطره درباره شهید بزرگوار و مفقود الاثر «ابراهیم هادی» منتشر شده است. این نوشتار حاصل بیش از پنجاه مصاحبه از خانواده، یاران و دوستان آن شهید است که همگی نگارنده را در گردآوری این مجموعه ارزشمند یاری رساندند.

شهید هادی در یکم اردیبهشت ماه سال ۳۶ دیده به جهان گشوده و پس از بیست و هفت سال زندگی پر فراز و نشیب، در عملیات والفجر مقدمّاتی در منطقه فکه، بیست و دوم بهمن سال ۶۱ به درجه رفیع شهادت نائل آمدند و همانطور که از خداوند می خواست، پیکر پاکش در کربلای فکه گمنام ماند.

این کتاب که یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های دفاع مقدس به شمار می‌رود توانسته به شمارگان یک میلیون نسخه دست یابد که در نوع خود رقمی بی‌سابقه به شمار می‌رود.

رهبر معظم انقلاب در جمعی از فرماندهان به این کتاب این‌طور اشاره کرده بودند:

«کتابی درباره شهید ابراهیم هادی خوانده‌ام که کتاب جالبی است. خیلی جذاب است. کتاب را تا مدتی بعد از این‌که خوانده بودم دلم نمی‌آمد کناب را از روی میز بردارم و داخل کتابخانه بگذارم. به قدری شخصیتی که در کتاب معرفی شده جاذبه دارد که مانند مغناطیس آدم را به خودش جذب می‌کند. بگردید این شخصیت‌ها را پیدا کنید، شخصیت‌هایی که سردار هم نیستند حتی فرمانده گردان هم نیستند ولی حکایت‌ها دارند، ماجراها دارند.»

در این کتاب می‌خوانید:

یک ماه از مفقود شدن ابراهیم می‌گذشت. بچّه‌هایی که با ابراهیم رفیق بودند هیچ کدام حال و روز خوبی نداشتند. هر جا جمع می‌شدیم از ابراهیم می گفتیم و اشک می‌ریختیم.

برای دیدن یکی از بچّه‌ها به بیمارستان رفتیم، رضا گودینی هم آنجا بود. وقتی که رضا را دیدم انگار که داغش تازه شده باشه بلند گریه می‌کرد. بعد گفت: «بچّه ها دنیا بدون ابراهیم برا من جای زندگی نیست. مطمئن باشید من تو اولّین عملیات شهید می‌شم.»

یکی دیگه از بچّه‌ها گفت: «ما نفهمیدیم ابراهیم کی بود. اون بنده خالص خدا بود که اومد بین ما و مدّتی باهاش زندگی کردیم تا بفهمیم معنی بنده خالص خدا بودن چیه» یکی دیگه گفت: «ابراهیم به تمام معنا یه پهلوان بود یه عارف پهلوان.»

دیدگاه‌ها 0

*
*